TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2016

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği‘nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda yaratılan değerleri ve önemli katkıları paylaşmak amacıyla geçtiğimiz yıl ilk kez verdiği ve bizimde Tofaş Akademi olarak 2 ödüle layık görüldüğümüz TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nin ikincisi sahiplerini buldu.

En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı, Liderlik Gelişimi Programı, Teknoloji Destekli Gelişim Programı, Koçluk Mentorluk Uygulaması, Yetenek Gelişim Süreci, Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi kategorilerinde verilen ödüllere bu yıl 24 şirket, 36 proje ile katıldı. Yarışma sonucunda 8 en iyi uygulama ve 4 jüri özel ödülü verildi.

Sizle bu önemli yarışmaya katılıp, ödül alma başarısı gösteren tüm şirketlerimizi paylaşmak istiyor, hepsini başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı
Bu kategoride iki proje en iyi uygulama ödülüne layık görüldü.
Nutricia-Danone “Satış Akademisi”
Türkiye Finans Katılım Bankası “MİS Dönüşüm Projesi”

En İyi Liderlik Gelişimi Programı
LC Waikiki “Çok Boyutlu Liderlik”

En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı
Bu kategoride iki proje en iyi uygulama ödülüne layık görüldü.
Boyner “Power-up”
Nutricia-Danone “Puma”

En İyi Koçluk Mentorluk Uygulaması
DeFacto “Koçum Benim”

En İyi Yetenek Gelişim Süreci
Enerjisa “Young Energy”

En İyi Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi
Sütaş “Eğitim Merkezi ve Uygulamalı Eğitim Çiftliği Projesi”

Jüri Özel Ödülü
TÜM Kırtasiyeciler Derneği “K* Lisansı Eğitim Projesi”
Yarışma sürecine bir eğitim projesiyle katılan ilk STK olan TÜM Kırtasiyeciler Derneği, kırtasiyecilik alanında çok önemli bir etki yaratacak olan projeleri dolayısıyla jüri tarafında diğer kategorilerden bağımsız olarak değerlendirilerek jüri özel ödülüne layık görüldü.

Garanti Emeklilik “Çalışan Deneyimi Standartları”
Yarışma sürecinde değerlendirilen tüm uygulamalar arasında tamamen kuruma özgü ve orijinal bir tasarım sunan projeleri dolayısıyla Garanti Emeklilik, jüri tarafında diğer kategorilerden bağımsız olarak değerlendirilerek “En Yaratıcı Uygulama” olarak jüri özel ödülüne layık görüldü.

Garanti Emeklilik “İşimiz Okumak”
“Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi” kategorisinde “çalışan çocukların” eğitimine yönelik çok değerli ve önemli bir proje gerçekleştiren Garanti Emelilik jüri tarafından özel olarak ödüllendirilmek istendi ve jüri özel ödülüne layık görüldü.

Ford Otosan “Kendini Keşfet Potansiyeli Yönet”
Jüri, mavi yakalı çalışanların gelişimlerinin desteklenmesi konusunun pek çok kurumun gündeminde önemli bir yer tutması gerektiğinden yola çıkarak bu anlamda kurumlarında önemli bir katkı sağlamış olan Ford Otosan’ın projesini “Mavi Yaka Gelişim Projesi” olarak jüri özel ödülüne layık gördü.

Kurumsal ödüller ile diğer yazılarıma ve önerilerime buradan ulaşabilirsiniz.

Bu blogu, kurumsal akademilerin yapılandırılması, kurumsal eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, yetkinlik analizi, öğrenme yolculuğu tasarımı, öğretim tasarımı, iç eğitmenlik, gelişim faaliyetlerinin tutundurulması ve kültürel dönüşüm konularında bilgi, deneyim ve uygulamalar paylaşmak oluşturdum. Ele aldığım herhangi bir konu ile ilgili sorunuz ya da yayınlanmasını istediğiniz bir konu öneriniz olduğunda gunduz.guldamlasi@outlook.com e-posta adresinden veya Bize Ulaşın sayfasından bana ulaşmanızı rica ediyorum.