TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2015

Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden 23 kurum, 33 farklı proje ile katılım gösterdi. Eğitim ve gelişim alanında 6 farklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde, 6 en iyi uygulama ve 11 jüri özel ödülü kazanan proje oldu.

Ocak 2015 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında en az 15 yıl deneyim kazanmış olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 20 jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Divan Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Gala Gecesi’nin açılışını, aynı zamanda Gala Programı’nın sunuculuğunu da üstlenen TEGEP Başkan Yardımcısı Ahmet Hançer yaptı. Açılışın ardından, TEGEP Başkanı Saynur Önen ve TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Ödül Komitesi Lideri Erkan Dündar söz aldılar.

TEGEP Başkanı Saynur Önen, gecenin açılışında yaptığı konuşmasında, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin TEGEP’in eğitim ve gelişim alanında üstlendiği misyonun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Önen; “Birçok yeni uygulama geliştiren, kurumlarında değer yaratan, insan kaynağının sürekli gelişimini destekleyerek kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına önemli katkıları olan eğitim bölümlerinin çalışmalarının yarattığı değer, bundan sonra her yıl gerçekleştirilecek olan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri ile bir kez daha ortaya konacak ve paylaşılacak” dedi.

TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Ödül Komitesi Lideri Erkan Dündar ise Gala Programı öncesinde gerçekleşen ve finalist kurumların projelerini sundukları Ödül Zirvesi açılında paylaştığı sunumunda, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin detaylarını ve TEGEP’in neden bu alanda ödül verdiğini açıkladı.

Gecede ayrıca, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinde görev alan jüri üyelerine katkıları ve sürece kattıkları değer için teşekkür edildi ve plaketleri takdim edildi.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Zirvesi ve Gala Programı’na 150’ye yakın eğitim ve gelişim profesyoneli katılım gösterdi.

Liderlik Gelişimi Programı, Sonuçlara Etki Yaratan Öğrenme ve Gelişim Programı, Satış Gelişimi Programı, Eğitim Teknolojileri Uygulaması, Sosyal Sorumluluk Projesi, Koçluk ve Mentorluk Modeli Uygulaması kategorilerinde verilen ödüllerin sahibi kurum ve projeleri aşağıdaki şekilde oldu:

Sosyal Sorumluluk Kategorisi
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Tofaş Akademi “Fiat Laboratuvarları Projesi”
Jüri Özel Ödülü Ekol Lojistik “Ekol-Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Projesi”

Sonuçlara Etki Yaratan Öğrenme ve Gelişim Programı Kategorisi
Sonuçlara Etki Yaratan En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı Vodafone Red Academy “Vodafone United Projesi”
Jüri Özel Ödülü Arçelik-LG “Teknik Eğitmen Yetiştirme Projesi (Dört Adım Metodu)”
Jüri Özel Ödülü >TAV Akademi “Medine Havalimanı – Havalimanı Verimlilik Gelişim ve Yeni Havalimanına Hazırlık Programı”
Jüri Özel Ödülü Türkiye Finans Katılım Bankası “Gişede Satış Programı”

Lider Gelişim Programı Kategorisi
En İyi Liderlik Gelişim Programı Coca Cola İçecek “iLead 2020 Projesi”
Jüri Özel Ödülü Carrefoursa Akademi “Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı”
Jüri Özel Ödülü Arçelik “LeaderInYou Projesi”

Eğitim Teknolojileri Uygulamaları Kategorisi
En İyi Eğitim Teknolojileri Uygulaması Türk Telekom Akademi “Network Uzmanlığı Sertifika Programı”
Jüri Özel Ödülü Tofaş Akademi “Tofaş Akademi Web Portalı Projesi”
Jüri Özel Ödülü Vodafone Red Academy “Mobil Ders Projesi”

Satış Gelişimi Programı Kategorisi
En İyi Satış Gelişimi Programı Garanti Bankası “Telefonda Satış Mentorluk Programı”
Jüri Özel Ödülü Coca Cola İçecek “Sales Force Capability Development Program”

Koçluk ve Mentorluk Uygulaması Kategorisi
En İyi Koçluk ve Mentorluk Uygulaması LC Waikiki “LcWaikiki’nin Üstatları Projesi”
Jüri Özel Ödülü Horizon Satış Akademisi “Koçluk ve Mentorluk Programı”
Jüri Özel Ödülü Vodafone Red Academy “Vodafone United Projesi”

Kurumsal ödüller ile diğer yazılarıma ve önerilerime buradan ulaşabilirsiniz.

Bu blogu, kurumsal akademilerin yapılandırılması, kurumsal eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, yetkinlik analizi, öğrenme yolculuğu tasarımı, öğretim tasarımı, iç eğitmenlik, gelişim faaliyetlerinin tutundurulması ve kültürel dönüşüm konularında bilgi, deneyim ve uygulamalar paylaşmak oluşturdum. Ele aldığım herhangi bir konu ile ilgili sorunuz ya da yayınlanmasını istediğiniz bir konu öneriniz olduğunda gunduz.guldamlasi@outlook.com e-posta adresinden veya Bize Ulaşın sayfasından bana ulaşmanızı rica ediyorum.