Hedef Yayılımı ve Performans Yönetim Sistemleri

Şirket stratejilerinin doğru ve ölçülebilir iş hedeflerine dönüştürülmesi, bu hedeflerin çalışanlar ile paylaşılması, çalışanların da görüşmeler ve takip sistemleri değerlendirilmesi ve en sonucunda geliştirilmesi şirketlerin yüksek performans gösterebilmeleri için çok önemlidir.

Performans Yönetim Sistemi Nedir?
Performans sistemleri şirket hedeflerinden yola çıkarak çalışanların iş planlarını oluşturmalarını kolaylaştıran sistemlerdir. Doğru yürütülen bir sistem, bireysel, fonksiyonel ve organizasyonun genel performansını takip edebilmenizi sağlar.

Performans yönetim sistemi genellikle yetenek yönetimi ve gelişim yönetimi süreçlerine etki edecek şekilde, yıllık iş hedefleri ve yetkinliklerin (liderlik, davranışsal ve fonksiyonel) değerlendirilmesine dayanır.

Neden Performans Yönetim Sistemi
Hedef belirleme ve performans yönetim sistemleri, bir yandan çalışanların büyük resime olan katkılarını görmeleri sağlarken diğer yandan takım çalışması, açık ve dürüst iletişim ve işbirliği kültürü oluşturur. Tüm sistemlerde olduğu gibi performans sistemlerinin yürümesi için kültür ve iş yapış şekli ile entegre olması, şirket stratejilerinden beslenmesi, takip edilen ancak sadece veriler üzerinden gitmeyen bir sistem olması gerekmekte.

Size Neler Sunabiliriz?
– Kurumun strateji ağacının oluşturulması, iş hedeflerine çevirilmesi ve tüm seviyeler için hedef kartlarının oluşturulması.
– Performans ve hedef yayılım süreçlerini destekleyecek politikaların, kılavuzların, formların ve göstergelerin oluşturulması.
– Yönetim ekiplerinin performans yönetimi, geribildirim ve gelişim planlama yetkinliklerinin geliştirilmesi.
– Gelişim planlarının ve rehberlerinin oluşturulması. (Detaylar için Kurumsal Akademi Tasarımı ve Gelişimi hizmetimizi inceleyebilirsiniz.)
– Tüm bu süreçlerin insan kaynakları sistemleri ve kurum değerleri ile entegre edilmesi.
– Yetkinlik modellerinin oluşturulması. (Detaylar için Yetkinliklerin Tanımlanması ve Geliştirilmesi hizmetimizi inceleyebilirsiniz.)

İlgilendiğiniz konular veya ihtiyaçlarınız ile ilgili gunduz.guldamlasi@outlook.com e-posta adresinden veya Bize Ulaşın sayfasından bana ulaşabilirsiniz.