uzmanlık alanları
  • Kurumsal Akademiler
  • Eğitim Teknolojileri
  • İç Kaynaklı Eğitim Süreçleri
  • Yetkinlik Analizi ve Yetkinlik Geliştirme
  • Deneyim Tasarımı
  • Süreç Geliştirme ve İyileştirme
  • İş Veren Markası ve İç İletişim
öğrenim
  • Yüksek Lisans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bahçeşehir Üniversitesi
  • Yüksek Lisans, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bahçeşehir Üniversitesi
  • Lisans, İstatistik, Mimar Sinan Üniversitesi

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgi Teknolojileri ve İnsan Kaynakları yüksek lisans programlarından mezun olan Gündüz Güldamlası, iş hayatına 2001 yılında Koç Allianz Sigorta Eğitim Departmanı’nda eğitim uzmanı olarak başlamıştır. Koç Allianz’da satış kanallarının eğitimleri, acente ve şirket içi ödüllendirme sistemleri, Allianz Akademi gibi birçok başarılı projenin yönetimini gerçekleştirmiştir ve 2005 yılında En Başarılı Koçlu ödülüne layık görülmüştür.

2008 yılında Türk Telekom Akademi Satış, Pazarlama ve Müşteri İlişkileri biriminde, Türkiye’nin en büyük acente eğitim projesinin yönetilmesini üstlendi. 2009 yılında ise Eğitim Teknolojileri birimine geçiş yaparak, kurumsal akademi süreçlerinin geliştirilmesi, Türk Telekom ve Grup Şirketleri’nin eğitim ihtiyaçlarına yönelik içerik geliştirme projelerinin yönetimi, Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı Projesi, Geleceğe Değer Projesi gibi birçok farklı alanda görev yapmış ve 2011 yılında Türk Telekom Akademi’den ayrılarak Tofaş Akademi’de Eğitim Teknolojileri ve Sistemleri Geliştirme Yöneticisi olarak göreve başlamıştır.

Tofaş Akademi’de kurumsal akademi yapılandırılmasının sorumluluğunu almış, eğitim yönetimi, öğretim tasarımı, eğitim teknolojileri, eğitim operasyonları, kurumsal akademi pazarlaması, iç-dış iletişim, öğrenme kaynakları, akreditasyon ve uluslararası yarışma süreçlerini yönetmiştir. Tofaş’ın değer zincirindeki yan sanayi şirketlerinin insan kaynakları, eğitim ve teknik gelişim süreçlerinin geliştirilmesini sağlamıştır. Kariyeri boyunca 20’den fazla ulusal ve uluslar arası ödüle sahip olan Gündüz Güldamlası Tofaş Akademi’deki görevi boyunca Brandon Hall’dan Excellence in Learning (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Bronze), Excellence in Learning Technology (Bronze), TEGEP, Eğitim ve Gelişim Ödülleri, Sosyal Sorumluluk Projesi Birinciliği, Eğitim Teknolojileri Jüri Özel Ödülü, En Başarılı Tofaş’lı ödüllerine layık görülmüştür.

15 yıllık kurumsal eğitim ve yönetim yolculuğundan sonra Gündüz Güldamlası şirketlerin kurumsal dönüşümüne katkı sağlamak Adisa Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Adisa’da kurumsal akademi süreçlerinin geliştirilmesi, Adisa gelişim süreçlerinin koordine edilmesi, şirketlerin yetkinliklerinin belirlenmesi, kurumsal-bireysel-fonksiyonel ihtiyaç analizlerinin yapılması, yetenek yönetimi süreçlerinin ve gelişim faaliyetlerinden oluşturulmasından sorumludur.

Gündüz Güldamlası’nın Project Management Professional (PMP), Learn.com Instructional Development Process ve ATD Instructional Developer sertifikaları bulunmaktadır. Kurumsal gelişim alanında uluslar arası bir yarışma olan Brandon Hall’da jüri üyesidir. Ayrıca kurumsal akademi kurulumu, stratejik insan kaynakları yönetimi, eğitim yönetim sistemleri, eğitim süreçlerinin yönetimi ve eğitim pazarlaması gibi konularda kişisel internet sitesinde makaleler yazmakta, danışmanlık yapmakta, eğitim programları düzenlemekte ve insan kaynakları, stratejik yönetim, eğitim ve gelişim konularında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak deneyimlerini paylaşmaktadır.

size nasıl yardımcı olabilirim?

Kurumsal akademilerin kurulması, geliştirimlesi, gelişim okullarının tasarlanması, iç eğitmen veya konu uzmanları ile eğitimlerin tasarlanması, eğitim teknolojileri çözümlerinin gelişim yapısına entegre edilmesi, teknik ve davranışsal yetkinliklerin tanımlanması ve gelişim yollarının oluşturulması için çalışıyorum. Siz de ihtiyaçlarınız veya işbirliği imkanları için bana ulaşabilirsiniz.

Kurumunuzda ihtiyacınız olan tüm gelişim ihtiyaçları için bize ulaşabilirsiniz.